Data wydarzenia: 25.06.2023 - 27.08.2023

Opublikowane: ponad rok temu

Województwo: Województwo łódzkie

Miasto: Łódź

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które przeniesie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami w magiczne światy baśniowych opowieści. Baśniowa Piotrkowska to cykl darmowych spektakli teatralnych, które zapewnią niezapomniane przeżycia i naukę o polskich legendach oraz trosce o naszą planetę.

Od 25 czerwca do 27 sierpnia, w każdą wakacyjną niedzielę, o godzinie 12:00, w pasażu przy ulicy Piotrkowskiej 3, odbędą się występy w niezwykłej scenerii. Mozaika z tysięcy odłamków luster stworzy magiczne otoczenie, które przeniesie widzów w świat wyobraźni. Aktorzy z najbardziej renomowanych teatrów z całej Polski zaserwują niezwykłe spektakle, które poruszą wyobraźnię zarówno najmłodszych, jak i starszych.

Baśniowa Piotrkowska to nie tylko przedstawienia teatralne, ale również warsztaty, podczas których dzieci będą miały szansę wcielić się w role prawdziwych aktorów. To doskonała okazja, aby rozwijać talenty, zdobywać umiejętności sceniczne i rozwijać wyobraźnię poprzez interaktywne zajęcia.

Dodatkowo, warto odnotować, że w sobotę 29 lipca, podczas obchodów 600. Urodzin Łodzi, także odbędą się spektakle, które wzbogacą program wydarzenia.

Baśniowa Piotrkowska 2023

Program spektakli: 

2 lipca

„Królewskie opowieści” – Teatr 3 Gramy Kultury

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, a może gdzieś bardzo blisko, było sobie szczęśliwe królestwo, w którym… nie wszyscy czuli się szczęśliwi. Chociaż słychać było śmiech na królewskim dworze, pewna wróżka nie miała do niego powodów. Jej miłość została odrzucona, tak jak i ona porzuconą się czuła. Pragnęła zemsty za wszelką cenę i na tyle starała się skomplikować życie mieszkańców, żeby królestwo ze szczęśliwego zmieniło się w potwornie nieszczęśliwe.

Czy to się udało? Jak zakończyła się ta historia? I czy prawdziwe i szczere uczucie zwyciężyło w tej walce ze złem?

Magiczna opowieść o sile miłości, akceptacji i wierze we własne możliwości. Ciekawa historia z zabawnym tekstem dla dużych i małych.

Piękne piosenki i barwne postaci, o których długo nie zapomnicie.

 

9 lipca

„Zupka z blaszanego kubka” – Teatr Uszyty

Dwoje piratów, Emma i Chudy Joe, trafiają na bezludną wyspę. Ich okręt zatonął wraz z całą załogą. Życie na wyspie nie jest łatwe, ale odnaleziona butelka z listem od kapitana daje im nadzieję na ratunek. Ze znalezionych przedmiotów i różnego rodzaju rekwizytów tworzą przedstawienie – morską wersję Czerwonego Kapturka, w której wilkiem jest Wilk Morski, a Kapturkiem – Czerwona Apaszka. Czy uda im się wydostać z wyspy? Jak zakończy się ich przygoda? A może pobyt na wyspie zmieni ich myślenie o dotychczasowym pirackim życiu pełnym awantur i grabieży?

 

16 lipca

„Bill Bombadill” – FrikArt

Rodzinne, pełne humoru show z elementami kuglarstwa oraz akrobatyki, niezwykły pokaz cyrkowy i wejście do magicznego świata żonglerki, pantomimy oraz oryginalnych gagów. Czeka nas prawdziwa jazda bez trzymanki – Bill Bombadill sprawi, że będziemy pękać ze śmiechu, a potem przecierać oczy ze zdumienia. Bez pardonu wciągnie widzów w dialog i wyciągnie na scenę! Podczas show czeka nas między innymi quiz z elementami pantomimy, latające diabolo, obrót głową o 360 stopni, balans rola bola, żonglowanie nożami i… pochodniami!

 

23 lipca

„Pogaduchy z drzewem” – Teatr Bajki Agi

Dziewczynka o imieniu Maura nie może doczekać się wiosny. W tradycyjny sposób chce pożegnać kukłę Zimy. Ta jednak ma inny pomysł. Maura, wsłuchując się w jej prośby, zgadza się i pozwala wyruszyć jej w świat. Musi wymyślić inny sposób na powitanie ulubionej pory roku. Gdy chce zrobić bukiecik z gałązek pobliskiego drzewa, odsłania się przed nią dotąd nieznany świat.

 

29 lipca

„Smocze opowieści” – Teatr Króla

Smok Heniek to dość nietypowy smok, pewnie jeszcze takiego smoka nie poznaliście. Heniek nie jada owiec a swoją dietę wypełnia starymi książkami z legendami. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie niedojedzone historie, które przez apetyt smoka nigdy się nie skończą.

Smok Heniek przenosi nas w świat legend i baśni polskich. Razem z nim idziemy śladami Wisły i towarzyszymy mu w jego magicznych przygodach.  Historia smoka Heńka zawiera elementy fantastyczne i edukacyjne. Jest pełna magii, śmieszy i uczy. W trakcie spektaklu dzieci mają szansę poznać klasyczne polskie legendy i jednocześnie dobrze się bawić.

 

30 lipca

„Plac zabaw” – Teatr Bajki Agi

Bajka o dziewczynce, która spędza czas na swoim oryginalnym, zbudowanym przed domem, placu zabaw. Lubi przebywać sama, choć chciałaby mieć kogoś do przeżywania wspólnych przygód. Ponieważ mieszka na nowo wybudowanym osiedlu, nie ma jeszcze z kim się bawić. Pewnego dnia na podwórku jej domu pojawia się chłopiec. Jest trochę smutny z powodu… śmieci. Tola znajduje sposób, aby go rozweselić. Mali widzowie rozwiązują zagadkę, z jaką przyszło się mierzyć nowemu koledze Toli.

 

6 sierpnia

„Księżniczka na ziarnku grochu” – Teatr Akademia Wyobraźni

Każdy zna tę piękną i wytworną baśń sławnego Duńczyka Andersena. Nie każdy jednak wie, co zdarzyło się naprawdę w królewskiej rodzinie…

Uczony Szczur bajkopisarz podejmuje trud opowiedzenia i zapisania tej baśni na nowo. Przeprowadza wnikliwe śledztwo – ukrywając się w zakamarkach królewskiego pałacu i podglądając codzienne życie królewskiej rodziny. Okazuje się ono pełne ukrytych pragnień, marzeń i… rodzinnych konfliktów.

Spektakl jest familijną komedią spisaną barwnym i dowcipnym językiem, którego przesłania docierają do widza w każdym wieku.

 

13 sierpnia

„Jaś i Małgosia” – Teatr Akademia Wyobraźni

Ta znana bajka z powodzeniem może zostać uznana za prawdziwy zabytek kultury teatralnej, dlatego mali widzowie zobaczą zabytkowe dekoracje i marionetki zaprojektowane tak, aby przypominały lalki sprzed stuleci. Całość zostanie zaprezentowana na replice zabytkowej sceny marionetkowego teatru domowego. Jak podziała taka bajka, naśladująca teatr z epoki na długo przed wynalezieniem telewizji, na współczesnego widza? Przyjdźcie i zobaczcie sami!

 

20 sierpnia

„O czerwonym kapturku” – Teatr Akademia Wyobraźni

Co wiemy o Czerwonym Kapturku? Przecież to najbardziej znana bajka na świecie! A jednak: dlaczego Mama zdecydowała się puścić dziewczynkę samą do lasu? Albo: dlaczego Kapturek rozmawiał z Wilkiem, mimo że Mama zabroniła rozmawiać z nieznajomymi? Czy wreszcie: dlaczego Wilk ma takie wielkie oczy? Odpowiedzi na te i inne pytania we wspaniałej, zupełniej nowej adaptacji tej bajki.

Podczas spektaklu dzieci dowiedzą się, jakie mamy rodzaje lalek, jak zbudowana jest scena teatralna, w jaki sposób aktor zmienia głos, jak tworzymy akcję teatralną, dialogi, charaktery.

Dzięki temu przedstawienie przybierze także formę warsztatów teatralnych i konkursu wiedzy o teatrze, podczas którego najuważniejsi widzowie mogą wygrać nagrody.

 

27 sierpnia

„Baśń o dwóch braciach” – Teatr Akademia Wyobraźni

Spektakl z kukłami wielkości człowieka na kanwie pięknej ludowej legendy.

Pełna ciepłego humoru i mądrości historia opowiadana jest przez narratora gawędziarza i grajka. W spektaklu obok dorosłych aktorów wystąpi także grupa dzieci uczestniczących w warsztatach prowadzonych przed spektaklem – zaanimują proste kukiełki.

 

Baśniowa Piotrkowska to wyjątkowy projekt, który ma na celu zapewnić dzieciom niezapomniane chwile rozrywki, edukacji i rozwijania pasji artystycznych. To także wspaniała okazja dla całej rodziny, aby spędzić czas razem, ciesząc się magiczną atmosferą spektakli teatralnych.

Zapraszamy więc wszystkich miłośników teatru i baśni na wyjątkowe spektakle Baśniowej Piotrkowskiej, które odbywają się w pasażu przy ulicy Piotrkowskiej 3. Bądźcie gotowi na niezapomniane przygody i emocje, które czekają na Was w tym magicznym świecie baśni!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem